The Blacklist: En İyi Karakterler – Blacklist’in yazımı ne kadar iyi olursa olsun, karakterler için geri dönüyoruz. En iyileri sıralarken takip edin. Haftalık olarak aranan bir kaçağı, kayıp bir FBI ajanı, mavi yakalı bir takım elbise, bir inek, sert bir eski Mossad ajanı ve sadık bir lideri izliyoruz. İşte The Blacklist dizisinde En İyi Karakterler:

9Donald Ressler

Her ne kadar gergin ve kitaplara göre Ressler görünse de, daha önce kanunu esnetmek zorunda kaldığı durumlarda olmuştur. Tuhaflıkları nedeniyle ekrana bir şeyler atmak istediğiniz zamanlar vardır, ancak The Blacklist’in  ona ihtiyaç duyduğunu anlıyoruz,  çoğu hayranın ondan hoşlanmadığı nedenlerle aynı. Red hâlâ suç faaliyetlerinde bulunurken ve Liz çitleri aştığı bilinirken, Ressler dengeyi sağlar.

Aşk hayatının olmaması, karakterini biraz sıkıcı kılıyor, bu yüzden şov son sezonunu tamamlarken ona bir aşk yaşatmak harika bir hareket olurdu. Liz’in yeni ilgi alanı olabileceğine dair dedikodular var, bu yüzden bunun nasıl sonuçlanacağını görelim. Sonuç olarak, Ressler sağlam. Unutmayalım, herkesin iskeleti vardır.

8Katarina Rostova

Başlıca bir karakter olmamasına rağmen, varlığı veya eksikliği  Kara Listede hala büyük bir itici güç . O Red’in sevdiği kadın ve Elizabeth Keen’in annesi. Geçmişi olmayan Kara Liste yoktur . Red’in elinde tuttuğu kadar çok sır, Katarina Rostova bir ülkenin kendi değerine sahip. O, sevdiği bir adamı korumak için ülkesine sırtını dönüp, ölümüne dair düşüncelerini bırakıp yok olan bir Rus casusu.

Şimdi geri döndüğüne göre, varlığı bazı iskeletlerin ve sahip olabileceğimiz soruların ortaya çıkarılmasında önemli bir rol oynayacak. Tek başına bu bile onu bir sezonda kolayca en nefret edilen veya sevilen karakterlerden biri yapabilir. Başından beri onun düşüncesini sevmeye başladık çünkü o vahşi karttı.

7Harold Cooper

Reddington Görev Gücü lideri. Cooper, gücü eylem ve sözlerle gösteren saçma sapan bir liderdir. Sıkı bir gemi işletiyor ama her zaman subaylarının gönülden ilgisini çekiyor. İlk başta, Reddington’ı alt etmek istedi ama onlar yakınlaştıkça, o ve Red “Beni yakmazsan sırtımı döneceğim” tipi bir ilişki geliştirdiler.

Sadık ama Görev Gücü’nün çoğu gibi, birden fazla kez ellerini kirletti. Cooper, FBI’ın başkanı, suçlular, yargıçlar, hukuk ve hatta Reddington için Amerika Birleşik Devletleri Başkanı ile yarışmaya gitti. Harold Cooper, Kara Listedeki en iyi karakterlerden bahsederken hafife almanız gereken biri değil  .

6Samar Navabi

Reddington sayesinde Samar’ın Görev Gücü’nde bir demirbaş olduğunu unutup unutmadığını sık sık merak ediyorum. Gözleri ve kulakları olarak içeri girdi ve hızla melodisini değiştirdi. Red’i alt etmek istediği anlar vardı ama arkasında hiçbir sebep yoktu. Hain gibi davranışları, bazı hayranlarının nedenleri konusunda kafasını karıştırdı.

Samar hiçbir zaman uyum sağlamak isteyen biri olarak karşımıza çıkmadı. İşleri kendi yöntemiyle yaptı ve sonuçlarından asla korkmadı. İradesi güçlüdür ve bu da onu genellikle biraz uzak görünmesine neden olur. Hayranların karakteriyle ilgili tek sorunu, Aram’la birlikte oynayacağı oyunlardı. Kimya oradaydı, ama ikisi de bunu kabul etmekten korkuyordu. Gösteriden ayrılışı yürek burkucuydu ve son sezonda konuk oyuncu olarak yer almayı umuyoruz.

5Aram Mojtabai

Aram, ilk bakışta Görev Gücü’nün bilgisayar meraklısıdır. Ama derinlerde takımı bir arada tutan yapıştırıcı odur. Diğerleri sahadayken Aram, her görevin gözü kulağıdır. Her üye takıma bir boyut katar, ancak Aram’ın diğer tarafa bakma veya ekibi yakınlaştıran insanlarda en iyiyi görme isteği.

Sık sık duygu ya da korkudan hareket etmesine rağmen, iyi bir kalbi vardır ve sevdiklerini korumak için her şeyi yapar. Konu, Reddington’un Samar’ın ayrılmasıyla ilgili olarak kendisine ihanet ettiğini düşünmesiydi. Aram, Reddington korkusuna rağmen intikam almaya çalıştı. Karakteri şiddet değil, akıllıdır. O gösterinin bel kemiğidir.

4Mr. Kaplan

Kaplan, Reddington’a kiralanmış bir yardım olarak görüldü. Kirli bir işin yapılması veya temizlenmesi gerektiğinde çağırdığı kişi. Gerçek ortaya çıktı beşinci sezona kadar değildi. Red’in düşmanı olarak bile, Bay Kaplan’a olan sevgimiz tereddüt etmedi. Red’in onu öldürmesini mi istiyorduk? Hayýr. Red’i öldürmesini istiyor muyduk? Hayır. Sonunda, farklılıklarını halletmelerini istedik ama olması gerekmiyordu.

Kaplan, Liz’e değil, sadece Red’e sadıktı. Bu sadakat Bay Kaplan’ın hayatına mal olmasına rağmen, yapabileceği tek yolla dışarı çıktı. Bay Kaplan, kök salmaktan başka bir şey yapamayacağınız karakterlerden biridir. Yumuşak konuşuyordu ama sonsuza dek ölümle çevriliydi. Mr. Kaplan’ın kendi şovuna ihtiyacı var.

3Dembe Zuma

Görev Gücü’nün güçlü bir bağı var. Liz ve Tom’un güçlü bir bağı vardı. Ancak Dembe ve Red’in paylaştığı şeylere dokunulamaz. Evet, geçen sezon tanık olduğumuz gibi iniş çıkışlar yaşayacaklar ama gerektiğinde Dembe partneri için oradaydı. Dembe, Red konusunda bir hataya sadık olduğunu anlar, ancak paylaştıkları tarih, ikisinin de tamamen uzaklaşmasını imkansız kılar.

Dembe sessiz ama etkilidir. Red’in statüsündeki çoğu adam, kiralık silahlarla çevrelenecek olsa da, Red sadece birine güveniyor ve güveniyor. Azarlanması gerektiğinde vicdanının rolünü oynayan Dembe’dir.

2Elizabeth Keen

Bazı önemli kararları olan bir karakter hakkında konuşun. Elizabeth Keen’in yaşamak üzere olduğu şey, onu Primetime TV’yi onurlandıran en güçlü karakterlerden biri yapacak. FBI Ajanı olmak yeterli değilse, Liz artık öldüğünü düşündüğü annesiyle yüz yüze gelecektir. Yeterince kanıt değilse, babası Sam’i kaybetti, kocasını kaybetti, bebeğini vermek zorunda kaldı, gerçek babasını buldu ve neredeyse kaybetti ve kısa süre önce büyükbabasıyla bağlantı kurdu.

Liz’in bu listede 1 numara olmamasının tek nedeni, gerçeğe dair hiçbir sır saklamamasıdır. Raymond Reddington kadar önemli mi? Evet. Ama onun karakteri, oyundaki diğer oyuncuların tuttuğu gerçeği bulmak için yardım ettiğimiz ve desteklediğimiz kişi. Liz’in kazanmasını istiyoruz çünkü çok şey yaşadı.

1Raymond Reddington

Efsane. Bir yazar, gelecekteki karakterleri temel alan bir kötü adam isterse, Raymond Reddington mükemmel bir ilham perisi olurdu. Ne yapmadı ya da bunun farklı bir fikir vereceğini düşünmedi? Vicdanlı bir katil. Kalbi olan bir manipülatör, ama en önemlisi, kendisine yakın olanları koruyor.

Hayranların Red’e kızdığı zamanlar oluyor çünkü ihtiyacı olmadığında bazı sırlar saklıyor gibi görünüyor. Red, The Blacklist’in Tony Montana’sı gibidir. Yanlış yaptığını biliyorsun, ama şefkati seni onu desteklemeye zorluyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here